אוכל בשביל

אנחנו דוגלים באוכל בריא מזין ופשוט. אוכל מבושל וטעים המתבסס על פירות ירקות קטניות ומיני דגנים. את התפריט בנינו לאורך השנים בהתייעצות ממושכת עם תזונאית ודיאטנית וזאת על מנת לתת לכם את מיטב התזונה לה אתם נזקקים במשך המסע הכרוך במאמץ גופני יומיומי.

במהלך המסע יש לנו 3 ארוחות ביום:

– מוקדם בבוקר (בחניון)
– צהריים (לוקחים איתנו לשביל)
– ערב (בחניון)

מזון זה מאפשר לאנשים המגדירים עצמם כדתיים צמחונים וטבעונים להיות חלק מהמסע.

מידי בוקר שני צועדים מהקבוצה ישכימו מוקדם יותר מחבריהם ויחלו בהכנת ארוחת הבוקר וארוחת הצהריים לדרך

במטבח שלנו בשטח נמצאים כל הפרודוקטים הנדרשים מטבח השדה שלנו משופצר למדיי.
כל אחד צריך להביא קופסאות אטומות (לדוגמא lock&lock) שישמשו כצלחות לאורך השביל.
אין באפשרותנו לקרר מצרכים כך שאנו נמנעים לחלוטין מעוף ובשרים.

בימים הראשונים בשביל תלמדו איך לבשל אוכל טעים ומזין בסירים גדולים ובכמויות הנכונות לפי תפריט ידוע מראש ובכך תהפכו להיות עצמאיים במטבח .

את ארוחת הערב אוכלים במעגל מסביב למדורה ארוחת בוקר: “שיבולת שועל”(קוואקר) נחשבת כיום בכל העולם לארוחת הבוקר הבריאה ביותר וטעימה ידועה כמונעת סוכרת ועשירה בסיבים תזונתיים . “סילאן תמרים טהור” (דבש תמרים) נמתיק את הדייסה עם סילאן טבעי עשיר במיוחד ומכיל מרכיבים בריאותיים רבים ובהם סידן ברזל וויטמינים. “קוקוס יבש מגורד” נותן טעם טוב וגם מגביר את אחוזי השומן אותם אתם שורפים בהליכה בשביל.
ישנה גם אופצייה ליוגורט וגרנולה.

ארוחת צהריים: לחם פרוס, ביצים קשות, טונה בקופסא אישית, טחינה, פירות: תפוזים, תפוחים, ירקות: מלפפון, עגבניה. תמרים.

ארוחת ערב: הקטניות בארוחת הערב משמשות לנו תחליף ראשון לבשר מלאות בפרוטאין וחלבון, אנו דואגים להשרות קטניות יום לפני במיכל ומחליפים את המים מספר פעמים כך שהקטניות יצאו כמו שצריך.. בערב יש לנו יותר זמן לבשול ארוך וטוב נשתמש בירקות כמו תפו”א בטטות סלק וקטניות כמו שעועית אדומה, לבנה ו עיניים, חומוס, עדשים ירוקות חומות ושחורות, אפונה שלמה ושבורה. תה וקפה: קומקום המים הגדול כמעט תמיד נח לו על המדורה בבוקר כשקמים ואחה”צ כשאתם מגיעים לחניון ולאורך הערב והלילה מסביב למדורה, כמו כן ישנו ארגז על יד המדורה בו יש מיני סוגי תה וקפה וסוכר. (הכוס עלייכם).